Eğitimciler, Ebeveynler ve Yöneticiler MBA Okulları Yenilikçi Eğitim Sempozyumu’nda Buluştu!

Eğitimciler, Ebeveynler ve Yöneticiler MBA Okulları Yenilikçi Eğitim Sempozyumu’nda Buluştu!

31 Mayıs 2022 Salı
Yenilikçi olmanın en çok eğitim tarafından sahiplenilmesi gerektiğine inandıran MBA Okulları, bu kapsamda eğitime bir perspektif kazandırmak adına eğitimcileri, yöneticileri ve ebeveynleri Yenilikçi Eğitim Sempozyumu’nda buluşturdu.

Eğitim alanında yetişkin eğitimleri, öğretmen, yönetici, ebeveyn eğitimleri alanında çalışmalar yapan EKİP (Eğitimde Kaliteli İş Birliği Platformu) eğitimcileri ile iş birlikli bir çalışma olarak gerçekleşen Yenilikçi Eğitim Sempozyumu programı birbirinden değerli panelistlerin katılımıyla gerçekleşti.

Medicana Eğitim Grubu CEO’su Ayfer BATI, “Öğretme kültürünü öğrenme kültürüne dönüştürmeliyiz. Asıl bize kimin ilham verdiği bizi hangi deneyimin derinleştirdiği ekosistem birbirine ilham veren dinamik bir yapıda olmalı. Tutkusuyla hayatına eğitim alanında anlam katan bireylerin ürettiği her değerin çok önemli olduğunu biliyoruz. Bugün burada öğrencilerimizin daha iyi bir yarınla, kişisel başarı tasarımlarına yön vermesi adına anne babalar, öğretmenler ve yöneticiler olarak bulunuyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Maarit Rossi Modeli’nin fikir başlangıcı olan Dünyaca ünlü Matematikçi Maarit Rossi, Finlandiya’dan çevrim içi olarak panele katıldı. Dünya ülkeleri arasında yapılan matematik ders saatleri ve verimlilik analizi istatistiğini anlatırken, EKİP ile beraber geliştirdikleri eğitim modelinin detaylarını anlattı.

Panellerin ardından ebeveyn, yönetici ve öğretmenler için paralel zamanlarda devam eden; Koçluk Yaklaşımından Farklılaştırılmış Öğrenmeye, TA ile Liderlik Becerilerinden Bir Bağ Kurma Aracı Olarak Şiddetsiz İletişime, Tasarım Mühendisi Öğretmeden Çocuklar için Felsefeye kadar geniş başlıklarla yer alan uygulamalı, etkileşimli atölye çalışmalarına katılım gösterdi.