Matematik ve Bilim Eğitiminde Mükemmeliyet İçin Bilim Kurulu Kuruldu

Matematik ve Bilim Eğitiminde Mükemmeliyet İçin Bilim Kurulu Kuruldu

13 Aralık 2022 Salı

Medicana kalitesiyle Yenilikçi Eğitim Ekosistemini, Kişiselleştirilmiş Başarı Tasarımını ve Modern Müfredatı referans alan Medicana Eğitim Grubu MBA Okulları Matematik ve Bilim Eğitiminde Mükemmeliyet için MBA Okulları Bilim Kurulunu kurdu. 

Yenilikçi Eğitim Ekosistemi yaklaşımı kapsamında Modern Müfredatı referans alan Medicana Eğitim Grubu MBA Okulları, Matematik ve Bilim Eğitiminde Mükemmeliyet için ulusal ve uluslararası platformlarda eğitimde dönüşüme ilham olan çok önemli akademisyen ve bilim insanlarını MBA Bilim Kurulunda bir araya getirerek matematik ve bilim eğitimi politikalarından öğrenci buluşmalarına, veli eğitimlerinden öğretmen akademilerine kadar eğitim ekosisteminin tüm paydaşlarının gelişimine pozitif yönde etki edecek çalışmalara başlangıç yaptı. 

“Dönüşen Dünyanın Argümanlarını Eğitim İçerikleriyle Bütünleştirmek İçin MBA Okulları Bilim Kurulunu Kurduk”

Medicana Eğitim Grubu MBA Okulları CEO’su Ayfer Batı Daha İyi Bir Dünya, Daha İyi Bir Ben Kimliğinin eğitimle mümkün olduğuna vurgu yaparak, “MBA Okulları olarak temel motivasyonumuz eğitimi dönüştürmek ve öğrenme deneyimini çağın fırsatlarıyla yenilemek. Bu kapsamda Matematik ve Bilim eğitiminde de dönüşen dünyanın argümanlarını eğitim içerikleriyle bütünleştirmek için Türkiye’nin ve dünyanın çok önemli isimlerini MBA Okulları Bilim Kurulunda bir araya getirdik. Tutku, yenilik, sürdürülebilirlik, insani tutum, mükemmeliyet, öğrenme keyfi, aidiyet ve kapsayıcılık olarak belirlediğimiz eğitim değerlerimizi referans alarak ülkemizin ve dünyanın önde gelen bilim insanlarının fark yaratan görüşleri ve deneyimleri öncülüğünde kurumumuzun organizasyonel şemasını Bilim Kurulu ile yapılandırdık. Stanford Üniversitesinden Dr. Murat Baday, ODTÜ’den Prof. Dr. Soner Yıldırım ve Prof. Dr. Kürşat Erbaş, Hacettepe Üniversitesinden Prof. Dr. Şenol Dost ve Illionis Matematik ve Bilim Akademisinden Dr. Evan Glazer ile Matematik Dili ve Bilim Dili Yeterliliği adına ekosistemsel ve multidisipliner bir perspektifle öğrenci, öğretmen ve ebeveynler ile de bir araya gelerek eğitimde ezberleri bozmak istiyoruz. MBA Okulları Bilim Kurulu ile Matematik ve bilim eğitiminin yeni dünyadaki yeniden tasarımı konusunda ülkemizin ve dünyanın saygıdeğer akademisyenlerinin görüşleri ile yepyeni bir gelişim yolculuğu bizi bekliyor. Heyecanlıyız ve eminiz ki ülkemiz adına fark yaratan çalışmalara imza atacağız. Böylesine ilham verici bir yolculukta bize liderlik edecek Bilim Kurulumuzdaki tüm saygıdeğer isimlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.