MBA Okulları Cumhuriyet Yüzyılı Sanat Çalıştayı Başladı!

MBA Okulları Cumhuriyet Yüzyılı Sanat Çalıştayı Başladı!

26 Ekim 2023 Perşembe
Medicana Eğitim Grubu MBA Okulları Cumhuriyetin 100. Yılını, sanat ve Cumhuriyet değerleriyle buluşturan “Cumhuriyet Yüzyılı Sanat Çalıştayı” ile kutluyor.

Cumhuriyetin 100. yılı kapsamında Türkiye’nin önde gelen ressamları Küratör Ressam Prof. Dr. Orhan Cebrailoğlu, Ressam Dr. Öğr. Üyesi Belma Yağmur, Ressam Prof. Dr. Madan Lal, Ressam Akademisyen Nazlı Buse Kökçü, Ressam Rüzgar Fidan, Ressam MediaArt Sanatçısı Sinan Yasdıman, Ressam Heykeltıraş Fahrettin Kuzu, Ressam Filiz Kiprik, Ressam Sena Gündüz, Ressam İpek Mursaloğlu, Ressam Özlem Turan ve MBA Okulları öğrencileri “MBA Okulları Cumhuriyet Yüzyılı Sanat Çalıştayında” bir araya gelerek Cumhuriyetin 100. yılına özel canlı resim performansı sergileyecekler.

24 – 29 Ekim tarihlerinde Metropol İstanbul AVM’de düzenlenecek olan sanat buluşmasında, 28 Ekim Cumartesi günü Küratör Ressam Prof. Dr. Orhan Cebrailoğlu “Diyalektik Yansımalar” temasıyla canlı resim performansı sergileyerek Cumhuriyetin 100. yılı eserini katılımcılarla buluşturacak. Ayrıca 28 Ekim saat 16.00’da Cumhuriyet Yüzyılı Sanat Çalıştayının sergisi yapılacak ve Cumhuriyet Yüzyılı Sanat Sergisi 30 Ekim tarihine kadar Metropol İstanbul’da sergilenecek.

Cumhuriyet Yüzyılı Sanat Çalıştayının sanat ve Cumhuriyet değerleri açısından önemini vurgulayan MBA Okulları CEO’su Ayfer Batı: “Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün de belirttiği gibi “Sanatsız Kalan Bir Milletin Hayat Damarlarından biri Kopmuş Demektir.” MBA Okulları olarak sanat eğitimini ve öğrencilerimizin nitelikli bir sanat eğitimiyle özgür ve yenilikçi düşünmelerini önemsiyoruz. Şüphesiz ki sanat büyük bir tutku ve öğrencilerimizin sanat tutkusuyla derinleşebilmesi için sanat tutkusuyla yaşama ilham olan ressamlarla, sanatçılarla buluşması çok kıymetli. Bu nedenle MBA Okulları olarak Cumhuriyet Yüzyılı Sanat Çalıştayında sanata ve Cumhuriyete ilham olan çalışmaları için tüm sanatçı ve ressamlara teşekkür ediyor, Cumhuriyetin her yüzyılından duyduğum heyecanla Cumhuriyetin 100. yılını kutluyorum.” dedi.