MBA Okullarında Dikey Tarım Uygulamaları Başladı

MBA Okullarında Dikey Tarım Uygulamaları Başladı

17 Mayıs 2023 Çarşamba
Eğitimde Modern Müfredat vizyonunu ve Yenilikçi Eğitim Ekosistemi yaklaşımını referans alan Medicana Eğitim Grubu “Daha İyi Bir Dünya, Daha İyi Bir Ben” kimliği odağı ile okul yaşamında bir ilke imza attı ve 7 şehirde bulunan 14 kampüsünde ‘Dikey Tarım’ uygulamalarını başlattı.

Sürdürülebilirlik değeriyle öğrencilerinin ekolojik yaşam felsefesini benimseyen Medicana Eğitim Grubu MBA Okulları, ‘Dikey Tarım’ uygulamaları kapsamında okullarda Tema Eğitim Projesi, Çevrenin Genç Sözcüleri Programı, Eco Schools (Eko Okullar Projesi) gibi çevre ile ilgili projeler yürütüyor. Böylece tüm kampüslerde kurulan ‘Dikey Tarım’ sistemi ile MBA Okulları öğrencileri sürdürülebilir tarımın gerekliliklerini öğrenmeye başladılar.

Daha İyi Bir Dünya için sorumluluk almanın eğitimin öncelikleri arasında yer alması gerektiğini vurgulayan Medicana Eğitim Grubu MBA Okulları CEO’su Ayfer Batı: “Toprak olmadan yapılan bu ekim yöntemi sayesinde çevre sorunlarına duyarlı ekolojik bir yaklaşımla bu sorunlara çözüm üreten, araştıran ve sorgulayan öğrencilerimiz, Ekoloji ve Fen Bilimleri dersinde öğrendikleri bilgileri günlük hayatla ilişkilendirerek, yaparak ve yaşayarak deneyimleme fırsatını buluyor. ‘Dikey Tarım’ sisteminde öğrencilerimiz bitki tohumlarını çimlendirmeyi öğrendiler ve her gün düzenli olarak tohumlarını kontrol ettiler, çimlenme evresinin ardından ‘Dikey Tarım’ sistemine alınan bitkileri sistemin özel besin (mineralleri), pH ve ışık ayarını düzenleyerek her gün kontrolünü sağladılar. Tohum çimlenerek ürüne dönüştüğünde büyük bir heyecan yaşayan öğrencilerimiz, tüm üretim süreçlerinde aktif rol alarak farkındalık kazandılar. Öğrenme deneyiminde her zaman öncü ve yenilikçi çalışmalar yapmaya devam edeceğiz.” ifadelerine yer verdi.