MBA Okullarından Anıtkabir’e Anlamlı Ziyaret

MBA Okullarından Anıtkabir’e Anlamlı Ziyaret

10 Kasım 2023 Cuma
Medicana Eğitim Grubu MBA Okulları öğrencileri, eğitimcileri, yöneticileri ve velileri Cumhuriyetin 100. yılı ve 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü kapsamında Anıtkabir ziyaretinde bulundu.

Cumhuriyetin 100. yılına özel sanattan bilime, edebiyattan spora, eğitimin tüm alanlarında etkinlikler düzenleyen MBA Okulları, 10 Kasım Atatürk’ü Anma ve Atatürk Haftasında Ulu Önder, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün değerleriyle yüzlerce öğrencisini Anıtkabir’de buluşturdu.

MBA Okulları yöneticilerinin de katılım gösterdiği ziyaret ve törende, MBA Okulları öğrencileri Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Müzesini, Eski Meclisi, Anadolu Medeniyetler Müzesini gezerek, Atatürk'ün hayatına ve Cumhuriyet'in kuruluşuna tanıklık eden tarihi yakından öğrenme fırsatı buldu.

MBA Okulları Genel Müdür Yardımcısı Duygu Kılıç’ın Heyet Başkanlığı ile gerçekleşen Anıtkabir Resmî Törende MBA Okulları Atatürk’ün manevi huzurunda saygı duruşunda bulunarak mozolesine çelenk bıraktı. 

MBA Okulları Genel Müdür Yardımcısı Duygu Kılıç’ın Anıtkabir Özel Defterini imzalamasıyla son bulan törende Daha İyi Bir Ben yolculuğunu anlamlı kılan yenilikçi cesaretin ve özgünlüğün önemine vurgu yapan Sn. Kılıç, “MBA Okulları olarak sorumluluğumuzu biliyoruz. Bilimsel tutumun evrensel gücünü, etik değerlerin yaşamsal etkisini, ülkemizin sonsuza dek sürecek demokratik, laik ve çağdaş duruşunu eğitim tutkumuzla sürdüreceğiz. Akıl ve ilimin rehberliğinde Cumhuriyet değerlerimiz ile Cumhuriyet sınıflarımız asırlık başarılara Ata’mızın imzasıyla imza atacak. Ulu Önderimiz, Başöğretmenimiz, Ata'mız! Sana olan sevgimiz hep genç, Cumhuriyet ile özgürlüğümüz ilelebet." dedi.