MBA Okulu Öğrencileri Bilim Eğitimi için Cern'de Buluştu

MBA Okulu Öğrencileri Bilim Eğitimi için Cern'de Buluştu

24 Mart 2023 Cuma
Medicana Eğitim Grubu MBA Okulları öğrencileri “Rönesanstan Günümüze Fizik ve Matematik” eğitim gezisi için İsviçre’de CERN (Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi)’de bir araya geldi.  MBA Okullarının farklı kampüslerinden yüzlerce öğrencinin katılım gösterdiği bilim gezisinde, MBA Okulları öğrencileri, CERN Araştırmacısı ve aynı zamanda MBA Okulları Bilim Kurulu üyesi olan Dr. Özgün Kara ile araştırma sahasında sohbet etme fırsatı yakalayarak merak ettikleri tüm sorularına yanıtlar buldular.

Avrupa Nükleer Araştırma Merkezinde (CERN) MBA Bilim Kurulu Üyesi CERN Araştırmacısı Dr. Özgün Kara ve MBA Okulları öğrencileri düzenlenen seminerde CERN tarihi ve işleyiş şekli, Türkiye-CERN ilişkileri ve tarihi, karanlık madde, karanlık enerji, öğrencilerimizin akademik düzeyine uygun şekilde temel fizik, parçacık fiziği, dedektör fiziği konuları tartışıldı. CERN’de yapılan çalışmalar, gelecek planları, Big Bang teorisi ve evrenin gelişimini de konuşan MBA Okulları öğrencileri, CERN ile ilgili yanlış bilinen bilgileri de öğrenme imkânı buldu.

Ayrıca akademik gelişime dair tecrübelerini öğrencilerle paylaşan Dr. Özgün Kara, öğrencilerin CERN’de nasıl bir kariyer planı oluşturabileceği noktasına da değinerek akademik kariyerlerine dair önemli tavsiyelerde de bulundu.

MBA Okulları öğrencileri ayrıca gezi kapsamında İtalya’da Leonardo Da Vinci Müzesi ve Galileo Müzesindeki atölyelere katıldılar. Ferrari Müzesi ve Cailer Çikolata Fabrikasını ziyaret ederek öğrendikleri bilimi ve sanatı somutlaştıran eğitim programlarını keyifle tamamladılar.