Öğrenciler "Daha İyi Bir Dünya için Daha Çok Ses" Diyerek Korolar Festivalinde Buluştu

Öğrenciler "Daha İyi Bir Dünya için Daha Çok Ses" Diyerek Korolar Festivalinde Buluştu

22 Nisan 2024 Pazartesi
Medicana Eğitim Grubu MBA Okulları tarafından "Daha İyi Bir Dünya için Daha Çok Ses" sloganıyla düzenlenen Korolar Festivaline 530 ortaokul öğrencisi sahne aldı. 

Mustafa Kemal Atatürk’ün "Uygarlık doruğunun merdiveni sanattır.” sözü ile başlayan; müziğin eğitimsel, toplumsal ve duygusal değerlerinin birleştirici gücünün vurgulandığı “Daha İyi Bir Dünya İçin Daha Çok Ses” tutkusuyla düzenlenen MBA Okulları Korolar Festivali, 28 farklı eserin seslendirilmesiyle gerçekleşti.

İlgili festivale Medicana Grup yöneticileri, Muğla Valisi Sayın İdris Akbıyık, jüri üyeleri müzik eğitimcisi Sayın Sülün Uysaler, opera sanatçısı Sayın Perihan Diana Nayır Artan, opera sanatçısı Sayın Melek Celayir, müzik eğitimcisi Sayın İclal Muslu ve müzisyen, aranjör, eğitimci Sayın Alper Çam katılımlarıyla büyük değer kattı.

MBA Okulları Korolar Festivali boyunca gerçekleştirilen performanslar 12 kategoride jüri üyeleri tarafından değerlendirildi ve her kategoride kampüsler başarı ödüllerinin sahibi oldu.

Cumhuriyetimizin 100. yılında müziğin, sanat ve Cumhuriyet değerleri açısından önemini vurgulayan MBA Okulları CEO’su Ayfer Batı: “Sanatın toplumsal yaşamı iyileştiren ve akademik performansa pozitif ivme kazandıran gücüyle harika bir organizasyonda bir kez daha bir aradayız. Sizlerin gerçek potansiyelinizi keşfetmenizi merkez yapan Kişiselleştirilmiş Başarı Tasarımı anlayışımızla Daha İyi Bir Dünya, Daha İyi Bir Ben kimliğine sanat tutkusunda da derinleşerek yön vereceğiz. MBA Okulları olarak Cumhuriyet sahnelerinde buluşmaya devam edeceğiz. Müzik tutkusuyla bizlere ilham olan performansları için tüm öğrencilere, öğretmenlere ve değerli jüri üyelerine teşekkür ediyorum.” dedi.